Strona główna

 
O stronie - Wstęp

Strona została stworzona dla wszystkich internautów, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o mieście, o którym znalezienie informacji w tradycyjnych źródłach jest utrudnione.

Knurów to miasto, którego znaczna część mieszkańców pochodzi z innych regionów Polski. Ludzie przyjeżdżali do Knurowa (szczególnie w latach 60. i 70. XX w.), aby podjąć tutaj pracę, przede wszystkim w przemyśle górniczym. Opuścili oni swoje rodzinne strony, w których się urodzili, wychowali i spędzili młodość. Ludzie ci musieli przyzwyczaić się do nowych warunków, nowego środowiska. Wielu z nowych knurowian chciało poczuć się Ślązakami. Łatwiej jest to uczynić, gdy zna się historię miejsca, w którym przyszło rozpocząć nowe życie. Mam nadzieję, że informacje zawarte w serwisie pozwolą na głębsze poznanie historii i dnia współczesnego Knurowa, a co za tym idzie na większe utożsamienie się z miastem i Śląskiem.

Dzisiaj z Internetu korzystają w dużym stopniu dzieci i młodzież, dlatego zwracam się do nich z prośbą, aby zainteresowali tą stroną swoich rodziców, babcie i dziadków. Niech i oni poznają zawartość serwisu, w którym znajdą wiele informacji o miejscu, w którym spędzili wiele lat swojego życia.

Proszę o przesyłanie na mój adres e-mail wszelkich uwag związanych z tą stroną. Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę. Oczekuję propozycji od wszystkich, którzy chcieliby opublikować na tej stronie swoje materiały o Knurowie.

 
Do góry
Copyright © 2000-2024 Wirtualny Knurów, Marek Ostrowski
Wszelkie prawa zastrzeżone