Strona główna

 
O stronie - O stronie w mediach

7 listopada 2019 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Dezorganizacja ruchu"
 

 
Darmowe autobusy i specjalna linia C-10, umożliwiająca dotarcie na cmentarz przy ul. Rakoniewskiego, nie wystarczyły, żeby uniknąć komunikacyjnego chaosu. Problem zgłosili nam knurowianie z forum wirtualnyknurow.pl, poruszeni brakiem organizacji ruchu przy cmentarzu na ul. Rakoniewskiego.

Przeczytaj cały artykuł 

27 lipca 2017 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Setki kandydatów, cztery wakaty"
 

 
Instytut Pamięci Narodowej ocenił, że terenie Knurowa nazwy czterech ulic spełniają ustawowe zapisy i zawnioskował o ich zmianę. Na forum Wirtualnego Knurowa (www.knurow.net.pl) wypowiedział się Asterix.

Przeczytaj cały artykuł 

10 listopada 2016 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Ministerstwo do dymisji?"
 

 
Wtedy też pojawiły się pierwsze zastrzeżenia do działalności knajpy. Najpierw na forum Wirtualnego Knurowa, później w telefonicznych zgłoszeniach do Policji i Straży Miejskiej.

Przeczytaj cały artykuł 

19 lutego 2015 r.


 Wzmianka o stronie w artykule
 "Głuchy telefon czy personel?"
 

 
Podobnymi obserwacjami podzieliła się na forum Wirtualnego Knurowa internautka astrumx. Proponuję, jak będziecie w poczekalni, zrobić test. Zadzwonić i spróbować się zarejestrować. Ja próbowałam kilka razy. Przy okienku nie było pacjenta, a telefonu i tak nikt nie odbierał.

Przeczytaj cały artykuł 

21 maja 2014 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Bloki drżą w posadach"
 

 
Mieszkam w bloku na przeciwko Machoczka, w bloku na 4 piętrze, i ostatnio często trzęsie chałupą. Czy ktoś z mojego bloku też czuje wibracje? - pytał na forum Wirtualnego Knurowa internauta pasibrzuch.

Przeczytaj cały artykuł 

27 lutego 2014 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Prezydent Rams: nie będzie zgody dla szkodliwych inwestycji w Knurowie"
 

 
W rejonie ul. Dworcowej ma powstać spalarnia śmieci – wpis internauty „florikos" pojawił się na forum Wirtualnego Knurowa w sobotnie (22 lutego) popołudnie [www.knurow.net.pl, wątek „Spalarnia Śmieci - Protest" - dop. red.; ożywiona dyskusja toczy się też na portalu www.miastoknurow.pl pod artykułem „Czy w Knurowie powstanie spalarnia śmieci? Fakty i mity"]. Z miejsca wzbudził zainteresowanie. I rozgrzał emocje. - Tyle lat walczyliśmy o zamknięcie koksowni, a teraz takie ,,gów..." nam postawią - konstatowała z zawodem karolina1639". - Radzę poczytać o związkach powstających w procesie spalania i ich długoterminowych skutkach - ostrzega „arch". - Są jeszcze wody gruntowe, odpady wszelkiej maści itp. - Nowoczesna spalarnia nie jest uciążliwa dla otoczenia - to dla przeciwwagi głos „przyrodnika". - O zakład stara się Czerwionka w pobliżu koksowni; zapewni to całkowite zużycie gazu koksowniczego, który obecnie jest spalany w atmosferze.

Przeczytaj cały artykuł   

6 lutego 2014 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Oburzeni dopłatami chcą zmian"
 

 
Temat rozliczenia centralnego ogrzewania nie schodzi z czołówki Wirtualnego Knurowa. W 19-stronicowej dyskusji internauci napisali już 272 posty.

Przeczytaj cały artykuł   

31 października 2013 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Informator dostępny w sieci"
 

 
W artykule "Czym zajmuje się Rada Nadzorcza LWSM" [PL nr 43/2013 - dop. red.] rozmówczyni dziennikarza ma uwagi co do dostępności Informatora Spółdzielczego. Życzy sobie, żeby można było go dostać nie tylko w siedzibie przy ul. Sobieskiego, ale by był dostępny na przykład w skrzynkach na ogłoszenia, zamontowanych w każdej klatce. Wydaje się, że rozmówczyni ma trochę roszczeniowe podejście, ale z drugiej strony Spółdzielnia to My czyli lokatorzy i powinna wychodzić naprzeciw potrzebom spółdzielców. Tak. Zauważyłem pewną otwartość na sprawę przez wypowiadającą się pracownicę LWSM. Szkoda, że nie dodała ważnej informacji: każdy numer gazetki jest dostępny w internecie na portalu
WirtualnyKnurow.pl. Gazetkę można czytać w zaciszu domowym, nie fatygując się do siedziby LWSM. Jako fan publikacji elektronicznych, regularnie powiększam archiwum domowe korzystając z elektronicznych wersji Przeglądu Lokalnego oraz innych publikowanych na wspomnianym Wirtualnym Knurowie, za co dziękuję Redakcji PL i autorowi WK.

Przeczytaj cały artykuł   

10 maja 2013 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Pan da na bułkę"
 

 
(...) - Od jakiegoś czasu chodzi od mieszkania do mieszkania po osiedlu 1000 lecia mężczyzna, który przedstawia zaświadczenie że opuścił więzienie i chce pieniądze albo coś do jedzenia. Człowiek jest tak nachalny że jak słyszy np. grający telewizor a mieszkaniec nie otworzy mu drzwi to potrafi w nie kopnąć i zwyzywać od najgorszych. U mnie już był drugi raz na w ciągu tyg. Człowiek już nawet we własnym domu nie może czuć się bezpiecznie, tyle świrów po świecie chodzi - pisze Anushka na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl).

Przeczytaj cały artykuł  

11 kwietnia 2013 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Elki zatkają ulice?"
 

 
(...) - Oby nie. Już widzę zalew "elek" z całej okolicy, ściągających na łatwy egzamin do Knurowa - pisze internauta karolzet na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl, wątek "Egzamin prawa jazdy w Knurowie?"")

Przeczytaj cały artykuł  

24 stycznia 2013 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Szokująca lekcja życia"
 

 
(...) Na Wirtualnym Knurowie z miejsca zawrzało. W ciągu kilku dni wątek pt. "Wystawa antyaborcyjna na terenie kościoła" (www.wirtualnyknurow.pl) doczekała się 20 stron wypowiedzi (stan na wtorek).

Przeczytaj cały artykuł  

10 stycznia 2013 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Opóźniony pociąg pospieszny woził nad morze"
 

 
Zainteresowanym tematem polecamy artykuł pt. "Dzieje knurowskiej kolei"  na stronie www.wirtualnyknurtow.pl (dział "Szuflandia").

Przeczytaj cały artykuł  

03 stycznia 2013 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Śmierdzący kłopot"
 

 
Psie kupy na miejskich trawnikach, a co gorsza i chodnikach, rozpalają emocje knurowian od lat. Te płyną, a problem nie znika. Kosze na psie odchody jeszcze się nie przyjęły. Drażnią za to wandali. Upust swojej irytacji na temat (nie)sprzątania po psach dają internauci na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl). Wątek ma dobitny, lecz nader trafny, tytuł: „Zasrany Knurów."  - Zawsze wkurzały mnie psie gówna na chodnikach, gdy śnieg stopniał, jakoś starałem się zrozumieć, ale dziś rano to już mnie rozwścieczyło. Idąc po nieoświetlonym chodniku nie dość, że wlazłem w kupę to była ona tak duża, że sobie pojechałem jak na skórce od banana i gleba – pisze internauta wrona25.  Zdaniem wypowiadających się, problemem jest zbyt mała liczba koszy na psie odchody. – Jestem psiarą, ale nie mam ochoty ślizgać się na psich odchodach, chciałabym spokojnie móc sprzątnąć i wyrzucić "kupkę" w miejsce do tego przeznaczone. W okolicy targowiska, od ulicy Szpitalnej, nie ma żadnego kosza, a koło ośrodka zdrowia na Kazimierza Wielkiego stoją dwa obok siebie – zauważa komeniusz. - Ja uważam, że takie kosze powinny stać przy głównych ulicach, np. Kazimierza Wielkiego, Batorego, Mieszka. Co 300 metrów. Psiaków w Knurowie jest dużo i gdzieś trzeba je wyprowadzić. Ale trzeba też stworzyć odpowiednie warunki, aby KAŻDY właściciel miał możliwość pozbycia się kupki po psie – pisze stokrota41. - Zgadzam się, że koszy brakuje, ale jak już ich nie ma to pogońcie tego psa dalej od chodnika – apeluje do właścicieli psów wrona25.

Przeczytaj cały artykuł
06 grudnia 2012 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Aldi zamiast Carrefoura?"
 

 
(...) - Dyskusja rozgorzała taż w internecie, na forum Wirtualnego Knurowa www.wirtualnyknurow.pl, wątek "Zamknęli Carrefoura"). - Słyszałem, że Aldi - rzucił zonku. - Fajnie by było. Ja słyszałam, że ma być dyskoteka - zareagowała kasia777. - Ale jaka jest prawda, to się okaże....

Przeczytaj cały artykuł  

04 października 2012 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Spotkali się w złym miejscu o niewłaściwym czasie"
 

 
(...) - A ja myślę, że nie wychodzi [tu] źle rozwiązane skrzyżowanie, ani problem z sygnalizacją świetlną, a to, że ludzie przejeżdżają na ostatnią chwilę i często jest to już czerwone światło - uważa internauta Akin wyrażając zdanie na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl, wątek "Wypadki i inne zdarzenia drogowe w Knurowie i okolicach", gdzie o skrzyżowaniu mowa jest kilkakrotnie). Inni nie poczekają na zielone, tylko jak się zapali żółte, to juz ruszają z piskiem.

Przeczytaj cały artykuł  

21 czerwca 2012 r.
 Wzmianka o stronie w cyklu
 "foto-migawka"
 

 
(...) Więcej zdjęć pięknego i groźnego zarazem przedstawienia Natury nad miastem znaleźć można na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl, wątek "Burze", foto autorstwa internauty Danirada

Przeczytaj cały artykuł  

12 kwietnia 2012 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Nie reagujesz- akceptujesz"
 

 
Dwa tygodnie temu na forum Wirtualnego Knurowa ktoś zamieścił filmiki z wizerunkami trzech nastolatków, którzy zdemolowali plac zabaw przy ul. Dywizji Kościuszkowskiej. Widział je pan?.

Przeczytaj cały artykuł  

23 lutego 2012 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Więcej niż górnicza orkiestra!"
 

 
- Obraz dorobił się wątku Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl) pt. "Więcej niż górnicza orkiestra - film Orkiestry KWK Knurów".
 - Fantastyczna prezentacja - pisze użytkownik Danirad przyznając filmowi maksymalna notę w dziesięciostopniowej skali.
- Rewelacja!!! Gratuluje pomysłu na film!! - wtóruje Xander_cage.
- Pozytywnie zaskakujące - to głos renatki33.

Przeczytaj cały artykuł 

26 stycznia 2012 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Nożownik w Knurowie"
 

 
- W okolicach kościoła MBcz i osiedla Wojska Polskiego grasuje nożownik - rozniosło się w Internecie..- Ofiarą została 16-latka. Jest naprawdę niebezpieczny, atakuje młode spacerujące same po zmroku.

PS. Wątek "Nożownik w Knurowie" znajduje się na stronie www.wirtualnyknurow.pl

Przeczytaj cały artykuł 

06 października 2011 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Internauci wyklikali plac zabaw"
 

 
- Mamy go!!! – pierwszy wykrzyczał wrona25. – Lalalaaaa! – aż zaśpiewała Anushka. – Knurów, zwycięski plac!!! – dorzucił malybrat, a Lady_McBeth podsumowała: – Huuurraaaaa...

Wątek „Głosuj na nowy plac zabaw w Knurowie” na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl) zyskał ogromną popularność. Forumowicze, zazwyczaj ostro i bezkompromisowo ścierający się w różnych innych sprawach, w tej byli równie twardo scementowani chęcią zwycięstwa. Przez cztery miesiące wspierali się i dopingowali. Szukali sprzymierzeńców sposobu na wygraną. Można było odnieść wrażenie, że poruszą niebo i ziemię, a jeśli będzie trzeba, to zrobią i piekło, by wygrać i zdobyć dla dzieci nowy plac zabaw. I dopięli swego. - Wspaniały sukces społeczeństwa obywatelskiego. Kochani było super, dzięki za wspólny wielki wysiłek – nie kryje radości z tryumfu internauta Dede. - Super, aż się łza w oku kręci, trud nie poszedł na marne ! – wtóruje mu aviola. - Naszym wspólnym wysiłkiem udało się !!! – wykrzykuje citizen. Lokalnymi bohaterami, dzięki którym „wpadło” najwięcej punktów, są: marwin99 (dostarczył 5000 pkt.), siostramilosierdzia (4851 pkt.) i aqua (3391 pkt.).


Przeczytaj cały artykuł
22 września 2011 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Knurowscy internauci coraz bliżej sukcesu"
 

 
Zainteresowanym polecamy forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl), gdzie tematowi temu poświęcony jest wątek pt. "Głosuj na nowy plac zabaw w Knurowie". To jeden z najbardziej poczytnych - i  emocjonujących - tematów knurowskiego portalu.


Przeczytaj cały artykuł
25 sierpnia 2011 r.

 Wzmianka o stronie w artykule
 "Kto tu (nie) gra fair play?"
 

 
Regulaminowe novum nie spodobało się internautom. Wyrażają ja dobitnie w dyskusji na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl). Rozumiem, że głosowanie powinno się odbywać według zasady fair play, ale, ale takie zmiany jakie w tej chwili zostały wprowadzone (nr tel.) w trakcie trwania konkursu to już jest nieczyste zagranie Nivei wobec nadal głosujących. Teraz może być, że place które już wygrały głosowały jak chciały (czysto, nieczysto) pisze wrona25.


Przeczytaj cały artykuł
25 sierpnia 2011 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Power Play: To już koniec"
 

 

Jak pisze internautka Srebrny Motylek na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl) to spore zaskoczenie: Wow!!! Zaskoczenie!!! Power Play czy Supernova raczej nie świecą pustkami. Gdzie to nasza knurowska młodzież będzie się teraz "bawić"???


Przeczytaj cały artykuł
18 sierpnia 2011 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Klient nasz Pan - słyszymy i sporo za to płacimy"
 

 
- Przyznam, nie fajny ten chwyt... i zeszły mi zakupy dłużej dzisiaj, bo znałam wszystko na pamięć. Teraz chodziła i szukałam. - pisze użytkownik anamari na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl) po zmianach wprowadzonych przez jeden z knurowskich supermarketów. Odczucia mam podobne - efekt odwrotny do zamierzonego - nie mogąc znaleźć szukanego produktu po prostu wyszedłem bez niego i raczej dłuuugo mnie tam nie zobaczą - wtóruje jej kolejny oburzony forumowicz - Marro.


Przeczytaj cały artykuł
28 lipca 2011 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Internauci nie składają broni"
 

 
Po prostu trzeba tu działania wszystkich Knurowian!!! - nie ma wątpliwości internauta marekdym na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl). Wątek pt. "Głosuj na nowy plac zabaw w Knurowie"  jest jednym z najpopularniejszych. Uważam, że nie głosowanie na plac zabaw w Knurowie jest najcięższym wykroczeniem przeciw lokalnemu patriotyzmowi. - Tomek8811: Koniec leniuchowania: DO GŁOSOWANIA!!! - Klikać!!!


Przeczytaj cały artykuł
14 lipca 2011 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Głosuj na plac zabaw"
 

 
Forumowicze zwierają siły

Inicjatywie fimy Nivea przyklasnęli internauci. Na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl) pojawił się wątek pt. "Głosuj na nowy plac zabaw w Knurowie". Jest jednym z najpopularniejszych tematów.


Przeczytaj cały artykuł
21 kwietnia 2011 r.
 Informacja o stronie
 "Zawsze emocjonujące www"
 

 
Z urodzinowej okazji w serwisie WirtualnyKnurow.pl opublikowano ciekawe materiały, które powinny zainteresować wielu mieszkańców pasjonujących się historią Knurowa.

- Ze strony można pobrać w wersji elektronicznej trzy publikacje — poinformował Przegląd Marek Ostrowski, twórca popularnego knurowskiego portalu. Są to:
• rozdział z książki Adama Lisika pt. „Architektura sakralna. Projekty i realizacje", poświęcony projektowi kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Publikacja zawiera opis autorski projektu, rysunki i zdjęcia (m.in. jak wg zamysłu autora powinien wyglądać knurowski kościół);
• artykuł Jarosława Figaszewskiego pt. „III Kolonia Robotnicza w Knurowie na tle ówczesnych osiedli patronackich" pochodzący z publikacji „Wybrane problemy kształtowania przestrzeni miejskiej" (wyd. w 1996 r. przez Politechnikę Śląską);
• pełna wersja książki (albumu) wyd. w 1895 r. przez właściciela fabryki prochu w Mąkolnie (Pulverfabriken Maifritzdorf) z okazji 200-lecia firmy. W skład fabryki wchodziło kilka zakładów, także krywałdzki. Album zawiera mnóstwo zdjęć i rysunków. Jeden z rozdziałów książki w całości poświęcony jest zakładowi w Krywałdzie.
- Kilka zdjęć pochodzących z ostatniej wymienionej książki czytelnicy Przeglądu Lokalnego mogli zobaczyć w artykule Marii Grzelewskiej „Krywałdzki zakład świętowałby 135 lat!" (nr 46 z 18.11.2010 r) - podkreśla szef Wirtualnego Knurowa. — Niejako na deser, polecamy urodzinowy prezent w postaci wielu nowych pozycji w kolekcji starych pocztówek.

Marek Ostrowski zachęca, by zajrzeć też do działu „Źródła" (Książki, broszury, prasa). To prawdziwa kopalnia wiedzy o innych wydawnictwach, nie tylko książkowych, zawierających informacje o Knurowie. Do pobrania są również różne periodyki (np. Informator Spółdzielczy LWSM) i inne publikacje.

Polecamy..


Przeczytaj cały artykuł
24 marca 2011 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "LipDub Paderka już w internecie"
 

 
Świetny lipdub, fajnie powspominać liceum, trochę się tam zmieniło, ale pan Kołodziej wciąż ten sam. - pisze na www.wirtualnyklnurow.pl internauta piotruś. Wiele osób z wzruszeniem zwraca uwagę na bohatera pierwszej scenki, Andrzeja Kołodzieja, historyka. Podobnie jak na nauczyciela matematyki i fizyki, Grzegorza Cubera, który do LipDubu założył cylinder.

- L.o. pierwsze ::) Wielki ukłony dla wszystkich zaangażowanych w to dzieło. - pisze sasanka. -Za moich czasów też było fajnie, miła atmosfera, super nauczyciele, super uczniowie. Jakby można się było jeszcze raz zapisać to jestem pierwsza!! :D. A Pan Cuber zawsze był wspaniałym człowiekiem i wielkie ukłony dla niego za poczucie humoru, co tu dużo pisać REWELACJA!!!!! :)

- Super, rewelacja, pomysł i energia :) - chwali Dede. - ja osobiście do Paderka nie chodziłem, ale może mój syn to nadrobi :D pozdrawiam serdecznie pomysłodawców i wykonawców.


Przeczytaj cały artykuł
10 lutego 2011 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Autobusy mają święto"
 

 
Pasażerowie nie zostawili suchej nitki na przewoźniku. Wśród nich internauci.
Na Wirtualnym Knurowie (www.wirtualnyknurow.pl) wylali swoje żale.

- Dzisiaj miałam dziką ochotę napisać list gratulacyjny do KZK GOP za to, że 7 stycznia 2011 postanowili jeździć jak w dni wolne, kiedy był to najnormalniejszy dzień roboczy. Uroczy prezent w nowym roku - nie kryła sarkazmu Faia. - Nie żebym nie wiedziała, że nie jeżdżą jak w dni wolne... Szkoda tylko, że nie wiedziałam, że wszystkie szkoły mają normalne zajęcia w tym dniu i dostanie się do autobusu było niestety utrudnione na tyle, że dzięki KZK GOP spędziłam urocze 30 minut na przystanku czekając na następny autobus.

Lukas2401 podzielił tę opinię: - Też mnie to zdenerwowało :/ rano był taki ścisk, że ciężko było się ruszyć... Jego zdaniem za decyzją przewoźnika może się kryć chęć zaoszczędzenia: - No ale wiadomo o co chodzi... O pieniądze. KZK GOP dzięki temu musiał zapłacić mniej pieniędzy przewoźnikom. Tak jak przypuszcza Lukas2401 w tle są pieniądze.


Przeczytaj cały artykuł
20 stycznia 2011 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Apel o gaz"
 

 
Decyzja Gazowni wzburzyła knurowian. Swoją dezaprobatę wyrażają
m.in. na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl,
wątek "Likwidacja punktu obsługi klientów gazowni".).


Przeczytaj cały artykuł
05 sierpnia 2010 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Robota pali się w rękach..."
 

 
Budowa ronda miała ruszyć w czerwcu, a tu nic się nie dzieje - niecierpliwił się internauta piotruś na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl, wątek "Budowa ronda przy Leśnym Zaciszu"). Jak to w Polsce bywa zaczną 30 czerwca, hihi.


Przeczytaj cały artykuł
11 marca 2010 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Na 'figurki z brązu' potrzebny złoty środek"
 


 
4 marca 2010 r.
 Wzmianka o stronie w notatce z cyklu "Podpatrzone"
 "Drogowcom pomyliły się numerki"
 
Błąd wychwycili internauci na www.wirtualnyknurow.pl (wątek "Autostrada A1"). Zawczasu zwracają też drogowcom uwagę (lucas2401), że tablica jest dość niefortunnie usytuowana..


Przeczytaj cały artykuł
14 stycznia 2010 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Posylwestrowa czkawka"
 
Na forum Wirtualnego Knurowa pierwsza opinia o sylwestrze
pojawiła się 3 stycznia, a ja u właściciela byłam 2 stycznia rano.


Przeczytaj cały artykuł
07 stycznia 2010 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Letnia restauracja czy kolacja?"
 
O sytuacji dowiedział się z knurowskiego wirtualnego forum.


Przeczytaj cały artykuł
02 kwietnia 2009 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Telefon ratunkowy 112 zawodzi"
 
Czytaj również: www.wirtualnyknurow.pl (wątek: "Telefon 112 w Gliwicach nie działa")


Przeczytaj cały artykuł
26 marca 2009 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Sztuka parkowania"
 
Temat znalazł swoje odbicie w dyskusji na forum Wirtualnego Knurowa - dla zainteresowanych: www.knurow.net.pl ("Auta parkujące przy Sztukaterii")


Przeczytaj cały artykuł
06 lutego 2009 r.
 Wzmianka o stronie w artykule
 "Jedyny taki Kosmos"
 
Nie żartujcie sobie, że maja zamknąć "Kosmos". "Wychowałem się" tam, pamiętam piękne, stare, kawalerskie czasy - wzdycha na forum Wirtualnego Knurowa (www.wirtualnyknurow.pl) jeden z forumowiczów. Tańce, hulanki, swawole. Takie zabawy, jedzonko, takie "dżampy" to tylko w "Kosmosie"...


Przeczytaj cały artykuł
22 marca 2007 r.
 


Śląsk - Gliwice, Zabrze

Wzmianka o stronie w artykule
 "Jawne, czyli tajne"
 
Na fakt, że strony knurowskiego BIP-u są mocno zdezaktualizowane
od maja ubiegłego roku zwracali uwagę internauci
z niezależnego internetowego "Wirtualnego Knurowa".


Przeczytaj cały artykuł
04 marca 2007 r.
 

Audycja o stronie
z cyklu "Znani i mniej znani"

Nagranie (mp3) do pobrania (ok. 4,5 MB).

 
Dyskutuj na Forum
26 lutego 2007 r.
 Program  o Knurowie i o stronie
z cyklu "Tropiciele"
 

 
"Tropiciele" to program podróżniczy po województwie śląskim utrzymany w humorystycznej konwencji „kina drogi”. Prowadzący „tropiciel” – Jacek Kaczor porusza się po regionie samochodem oznakowanym logiem "Tropiciele" i poszukuje ciekawostek. Tropi mało znane, wyjątkowe, a warte odwiedzenia miejsca, zakątki w których można fajnie wypocząć, ludzi z nietypową pasją.

Każdy odcinek "Tropiciele" składa się z kilku dynamicznie, teledyskowo zmontowanych felietonów przeplatanych rozmowami z bohaterami – przewodnikami po miastach, miasteczkach i wsiach - miejscach odwiedzanych przez ekipę programu.
 

 


Dyskutuj na Forum
23 lutego 2007 r.
 


Śląsk - Gliwice, Zabrze

Artykuł o stronie
"Miejska sieć"


 

 
Dyskutuj na Forum
5 września 2006 r.
 Audycja o stronie
z cyklu "Magazyn reporterów - EXPRESS"

Krótkie fragmenty nagrania (mp3) do pobrania: 1, 2 (po ok. 140 KB)
(niestety, ale tylko tyle udało się odzyskać)
31 sierpnia 2006 r.
 


Śląsk - Gliwice, Zabrze

Artykuł o stronie
"Całe miasto w komputerze"

 
10 sierpnia 2006 r.
 Artykuł o stronie
"Wirtualne miasto"

 
18 maja 2006 r.
 

Zaprezentowanie Wirtualnego KNUROWA
na sesji Rady Miasta

Oficjalny stenogram (pdf) do pobrania
(ok. 320 KB)

(niestety, ale 15 minutowa wypowiedź została
przedstawiona bardzo lakonicznie, wręcz hasłowo).


Radiostudio KWK "Szczygłowice"
Udzielenie wywiadu red. Waldemarowi Siurkowi.
 
Nagranie było emitowane 23 maja - cztery razy, dla poszczególnych zmian.

Nagranie (mp3) do pobrania (ok. 1 MB).
29 kwietnia 2006 r.
 


Śląsk - Gliwice, Zabrze

Artykuł o stronie
"Internauci, na stronę!"

 
29 kwietnia 2005 r.
 

Śląsk - Gliwice, Zabrze

Artykuł o stronie
 w stałym cyklu  "Bohater z bliskich stron"

 
Bohater z bliskich stron26 kwietnia 2005 r.
 

Śląsk - Gliwice, Zabrze

Artykuł o stronie
"100 zdjęć na pięciolecie"
 

100 zdjęć na pięciolecie14 kwietnia 2005 r.
 


Artykuł o stronie
"Wirtualny Knurów ma 5 lat"
 

Wirtu@lny Knurów ma 5 lat2 grudnia 2004 r.
 


Artykuł o stronie
"Miasto w sieci"


 
Miasto w sieci

Przeczytaj ten artykuł:
wersja tekstowa | wersja graficzna6 sierpnia 2004 r.
 


Notatka o stronie
w stałym cyklu WWW.ZAJRZYJ.TU
"Pierwszy zapis o Knurowie"

24 kwietnia 2003 r.
 

Nowiny Gliwickie w Knurowie

Notatka o stronie

13 czerwca 2002 r.
 


Notatka o stronie
"Kolejne nowości na stronie"

18 kwietnia 2002 r.
 


Notatka o stronie
"Nowe adresy"

28 marca 2002 r.
 


Wzmianka o stronie
14 marca 2002 r.
 


Notatka o stronie
"Nowe zdjęcia"

31 października 2001 r.
 


Notatka o stronie
"Z Dworcową na bakier"

4 października 2001 r.
 


Notatka o stronie
"Knurowska 'Super Strona'"

 

12 lipca 2001 r.
 


Notatka o stronie
"Wirtualne regaty"


19 kwietnia 2001 r.
 


Notatka o stronie
"Amerykanin zwycięzcą" 

5 kwietnia 2001 r.
 


Notatka o stronie
"Concordia www internecie"

22 marca 2001 r.
 


Notatka o stronie
"Zakończona czwarta edycja"


20 lutego 2001 r .
 

Cyberśląsk

Informacja o stronie
 w  przewodniku po internetowych stronach WWW
 
 
8 lutego 2001 r.
 


Notatka o stronie
"Knurów w Szuflandii"

30 listopada 2000 r.
 


Notatka o stronie
"Mistrzowie knurowskiej historii"

19 października 2000 r.
 


Notatka o stronie
"Znaj swoje miasto"

14 września 2000 r.
 


Artykuł o stronie
 "Wirtu@lny patriotyzm"
Przeczytaj ten artykuł:
wersja tekstowa | wersja graficzna12 maja 2000 r.
 


Notatka o stronie
w stałym cyklu WWW.ZAJRZYJ.TU
"Wirtualny Knurów" 
Do góry
Copyright © 2000-2024 Wirtualny Knurów, Marek Ostrowski
Wszelkie prawa zastrzeżone